link mail
Kontakt
linkedIn
Download

Hledáte: SPD411R5UCMS


  • vysoká citlivost

  • odolnost proti přetížení

  • uživatelské softwarové nastavení

  • analogové, digitální a dvoustavové výstupy

  • krytí IP65

  • široký teplotní rozsah

  • možnost vybavení displejem

SP - inteligentní snímač nízkých tlaků

Snímače tlaku a tlakové diference řady SP jsou určeny pro veškerá měření nízkých tlaků a velmi nízkých tlaků. Uplatní se v oborech jako je klimatizace, vzduchotechnika, větrání, monitorování čistých prostorů, řízení spalování, konstrukce strojů apod. Díky své univerzální konstrukci umožňuje snímač měření kladných i záporných tlakových diferencí nebo přetlaku či podtlaku vůči atmosféře, případně měření absolutního nebo barometrického tlaku.

Měřeným médiem mohou být neagresivní plyny, případné nejasnosti konzultujte s výrobcem. Médium přichází do styku přímo s křemíkovou měřicí membránou, poniklovanou mosazí, silikonovým kaučukem a plastickou hmotou polyetherimid. Připojovací armatury jsou volitelné – běžné vyústky, rychlospojky, nástrčné spojky apod. Veškeré komponenty snímače jsou umístěny v robustní krabičce z hliníkové slitiny, která zaručuje snímači vynikající mechanickou i elektrickou odolnost. Krabička se upevňuje pomocí dvou otvorů pro šrouby, které jsou přístupné po odkrytí víčka a jsou umístěny vně těsněného vnitřního prostoru, takže konstrukce snímače vyhoví krytí IP65. Pro elektrické připojení slouží interní svorkovnice pro kabel s kovovou průchodkou PG-9. Pro některé výstupy lze použít i těsněný aretovaný miniaturní konektor typu DIN 43650 - C s kabelovou vývodkou PG7, která umožní použít kabel o průměru max. 6,5mm.

Princip měření tlaku je piezoelektrický, vlastní čidlo je vyrobeno z křemíku. Tato čidla se vyznačují vysokou přetížitelností, odolností vůči vibracím a údaj je prakticky nezávislý na pracovní poloze snímače. Elektronika je realizována technologií povrchové montáže a pro zvýšení odolnosti jsou plošné spoje pasivovány krycím

lakem.

Elektrický signál z čidla je po zesílení převeden 16bitovým A/D převodníkem do digitálního formátu. Pomocí dvourozměrné polynomické aproximace 3. řádu je snímač kalibrován a teplotně kompenzován. Po dohodě lze rozšířit kompenzovaný rozsah teplot až na -20°C. Výslednou hodnotu tlaku je možno přímo číst přes sériové rozhraní RS485, RS232, příp USB. Snímač je také vybaven speciálním koncovým stupněm, který umožňuje vypočtenou hodnotu tlaku převést na analogovou hodnotu 4-20mA (dvouvodičově) nebo 0-20mA, 0-10V, 0-3V (třívodičově). Jednotlivé analogové výstupy lze softwarově přepínat a v určitém rozmezí je jim možno změnit odpovídající tlakový rozsah a nastavit některé další parametry, např. tlumení ap. Navíc lze u analogových výstupů lineární převodní charakteristiku přepnout na spínací dvoustavovou a využít např. napěťový výstup jako výstup typu logická úroveň. Snímače mohou být také vybaveny spínacím modulem, na kterém je relé s jedním kontaktem a 2 nezávislé výstupy typu otevřený kolektor s NPN tranzistorem s indikací sepnutí pomocí červených LED, přičemž parametry spínání jsou opět nastavitelné pouze softwarově. Volitelným doplňkem je také 4místný LCD displej, který je možno podsvítit pomocí bílých LED. Dalším volitelným rozšířením je paměť typu FLASH, do které lze ukládat naměřené hodnoty tlaku se zvolenou časovou periodou. Pod krytem snímače je miniaturní tlačítko, které umožňuje kdykoli za provozu provést vynulování výstupního údaje snímače.

Snímače se napájejí ze zdroje stejnosměrného napětí, které se může pohybovat ve velmi širokém rozsahu 5 až 36V. Změna napájecího napětí v tomto rozsahu nemá praktický vliv na přesnost měření.

LinkedIN
copyright 2010 cressto.cz | Mapa webu | Portfolio |