link mail
Kontakt
linkedIn
Download


  • měření tlaku v plynech i kapalinách

  • široký rozsah měřených tlaků

  • jednoduchá obsluha

  • robustní provedení

  • bateriové napájení

  • nízká spotřeba

MSx - souprava pro měření tlaku

Tato měřicí souprava je určena především pro servis, diagnostiku a kontrolu tlaků v průmyslu, energetice, topenářské technice apod. Uplatnění nalezne především při měření vysokých tlaků. Výhodou je možnost měření relativního tlaku v rozsahu tří dekadických řádů. Souprava se skládá z měřící a zobrazovací jednotky, která vychází z osvědčené konstrukce měřidla tlaku řady DMU, ke kterému se pomocí kabelu a konektoru připojují tlakové sondy s požadovaným rozsahem. Tyto sondy mají obdobnou konstrukci jako snímače tlaku řady A, tj. pouzdro z nerezavějící oceli a keramická měřicí membrána s těsněním z Vitonu. Použité materiály dovolí měření tlaku v plynech i kapalinách, které mohou být i částečně agresivní.

Vlastní sonda je opatřena manometrovým závitem G1/2“, pro připojení do závitu M20x1,5 slouží přiložená redukce. Celá souprava je napájena z destičkové 9V baterie přístroje DMU-S, který je montován do plastového pouzdra z ABS. Ovládání se uskutečňuje pomocí tlačítek na fóliové klávesnici, kterými se přístroj zapíná/vypíná, spouští případná korekce nuly

a zapíná časový filtr, který umožní odečítat střední hodnotu při pulsujícím tlaku na vstupu. Přístroj je na zadní straně opatřen magnetickou fólií pro přichycení na rovný povrch z feromagnetického materiálu.

Digitální údaj o měřeném tlaku je zobrazován na 3.5 místném LCD displeji v jednotkách uvedených na štítku přístroje s rozlišitelností 0,1% ze jmenovitého rozsahu. Zakázkově lze přístroj vybavit analogovým výstupem se jmenovitým rozsahem 1V. Při měření s externí tlakovou sondou je poloha desetinné tečky nastavována automaticky podle rozsahu připojené sondy. Po dohodě lze dodat přístroj cejchovaný i v jiných jednotkách tlaku, případně redukovanou soupravu se dvěmi nebo pouze jednou sondou

Všechny součásti této soupravy jsou přehledně uloženy v praktickém plastovém kufříku s molitanovou vystýlkou. Jako příslušenství lze dodat koženkovou brašnu pro přístroj DMU-S.


Soupravy se vyrábějí ve třech základních variantách rozlišených rozsahem a použitou jednotkou tlaku :

1. MSK 10, 100, 1000 kPa

2. MSB 1, 10, 100 bar

3. MSM 1, 10, 60 MPa

LinkedIN
copyright 2010 cressto.cz | Mapa webu | Portfolio |