link mail
Kontakt
linkedIn
Download

Hledáte: TMVG417C3H


  • vysoká chemická odolnost

  • odolnost proti vibracím

  • jednoduchá aplikace

  • dobrá stabilita

  • příznivá cena

A - snímač tlaku s keramickou měřící membránou

Snímač tlaku s  keramickou membránou je určen pro měření relativního přetlaku i podtlaku (vůči atmosféře) nebo absolutního tlaku (vůči vakuu) v kapalných i plynných médiích. Díky zvolené konstrukci a použitým materiálům je možno měřit tlak i v médiích

agresivního charakteru. Toto spolu se standardizovanými proudovými i  napěťovými výstupy jej předurčuje pro širokou škálu aplikací ve strojírenství, chemickém průmyslu, energetice, topných systémech, zemědělství apod.

Snímač je standardně montován do pouzdra z  vysoce odolné nerezové oceli třídy 17.348. Připojovací manometrové šroubení se závitem G1/2“, variantně i M20x1,5, je provedeno podle DIN 16 288. Zvláštní variantou pouzdra je řešení s  otevřenou membránou pro měření viskózních, málo tekutých či velmi znečištěných médií. Výhodou tohoto provedení je snadná možnost vyčištění prostoru měřící membrány od zbytků měřené látky. Plášť pouzdra je vyroben z nerez oceli třídy 17.245.

Do pouzdra je zabudováno čidlo tlaku s keramickou membránou. Čidlo je v pouzdru těsněno pomocí „O“ kroužku z materiálu FPM (Viton), Na membráně je vytvořen snímací odporový můstek pracující na piezorezistivním principu, jehož základní parametry jsou v  průběhu výroby dostavovány laserovým paprskem. Při vhodném napájení se na jeho výstupu objeví signál úměrný tlaku přiloženého média.

Tento signál je zesílen, zkompenzován a  zkalibrován výstupní elektronikou. Snímače se vyrábějí s  proudovými výstupy 4÷20mA (dvouvodič) a  0÷20mA (třívodič) a  napěťovým výstupem 0÷10V. Pro provoz snímače je doporučeno stejnosměrné napájecí napětí 24V, spolehlivě však pracuje v rozsahu 12 až 36 V.

Nevyžaduje také žádnou mimořádnou stabilizaci napájecího napětí a je chráněn proti jeho přepólování. Při kalibraci je snímač nastavován pomocí tenkovrstvých odporů. Pro jemné dostavení koncových bodů převodní charakteristiky jsou pod krytem konektoru přístupné odporové trimry, jimiž lze provádět korekci v rozsahu asi ±2% jmenovitého rozsahu. Trimr pro nastavení počátku rozsahu (nuly) je označen červenou značkou.

Elektrický přívod snímače je realizován standardním čtyřvývodovým těsněným konektorem podle ISO 4400/ 6952 (DIN 43 650) s kabelovou vývodkou velikosti PG9, která je určena pro průměry kabelu 6÷8mm.

V případě potřeby uživatele je možno po dohodě realizovat zakázkovým způsobem různé varianty nastavení převodních charakteristik, použití jiných těsnících materiálů, případně i mechanické úpravy pouzder. Nedoporučujeme provádět do mechanické konstrukce či elektrického zapojení byť jen nevýznamné vlastní zásahy, protože tyto mohou mít předem nedefinovatelný vliv na přesnost měření.

LinkedIN
copyright 2010 cressto.cz | Mapa webu | Portfolio |