link mail
Kontakt
linkedIn
Download


  • malé rozměry

  • krytí IP65

  • jednoduchá aplikace

  • příznivá cena

DZ - digitální zobrazovač

Zobrazovací modul řady DZ je určen pro digitální zobrazení analogové veličiny, která bývá obvykle přenášena pomocí elektrického napětí či proudu. Uplatnění nalezne především v místech, kde není nutný náročný měřící a řídící systém, případně je žádoucí tento systém doplnit jednoduchým místním zobrazením měřených veličin. Právě v těchto případech se uplatní vysoký stupeň krytí přístroje – IP65, který dovolí nasazení i v nepříznivém prostředí průmyslových provozů, kotelen apod. Zobrazovač lze připojit ke všem snímačům, které převádějí měřenou veličinu na analogový proudový nebo napěťový výstupní signál. Údaj může být nacejchován v libovolných jednotkách. Přirozeně je možno také měřit samotný elektrický proud či napětí v příslušném rozsahu.

Přístroj je zabudován do malé plastové krabičky z  polykarbonátu, kterou je možné montovat na panel. Měřený údaj je zobrazován na 3,5místném LCD displeji s výškou číslic 14mm. Průhledové okno je z plexiskla.

Z hlediska připojení do měřícího obvodu se vyrábějí tyto zobrazovače ve dvou provedeních :

• s konektorem typu DIN 43650 - C s kabelovou vývodkou o velikosti PG7, která umožní použít kabel o průměru

max 6,5mm. Konektor je těsněný a aretovaný šroubkem.

• se dvěma kabelovými průchodkami velikosti PG7. Toto provedení lze použít jako „průchozí“ pro kabel, kterým je připojen snímač k řídícímu systému. Vodiče se zapojují do šroubovací svorkovnice uvnitř krytu.

Elektronika je realizována technologií povrchové montáže.

Vstupním signálem může být proud nebo napětí. První v provedení dvouvodičovém 4÷20mA nebo třívodičovém 0÷20mA, druhý s rozsahem 0÷10V. Po dohodě lze nastavit i jiné hodnoty, zejména pak pro napěťové výstupy. Dvouvodičové provedení je napájeno přímo ze smyčky a minimální úbytek napětí je 8V. Proudové vstupy jsou jištěny proti přetížení vnitřní trubičkovou pojistkou. Pro napájení třívodičových verzí lze použít stejnosměrné napětí v rozsahu 12÷36V. Změna napájecího napětí v tomto rozsahu nemá praktický vliv na přesnost měření. Přístroj je u výrobce pevně nakalibrován na požadovaný vstupní rozsah a odpovídající zobrazení na displeji. Jemné dostavení (cca o ±1%) koncových bodů převodní charakteristiky je možné provést pomocí trimrů, které jsou přístupné po odšroubování krytu snímače. Trimr pro nastavení počátku rozsahu je označen červeně.

LinkedIN
copyright 2010 cressto.cz | Mapa webu | Portfolio |